Vishay/Dale TNPW04022K70BETD
TNPW04022K70BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW04022K70BETD
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW04022K70BETD.pdf
Availability of TNPW04022K70BETD
QUANTITY
TNPW04022K70BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW04022K70BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW04022K70BETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW04022K70BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW04022K70BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW04022K70BETD Details Description
Related parts for TNPW04022K70BETD
CONN HEADER 20POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DC/DC CONV 2W SMD SNG OUT datasheet.pdf