Vishay/Dale TNPW040239K0BETD
TNPW040239K0BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040239K0BETD
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040239K0BETD.pdf
Availability of TNPW040239K0BETD
QUANTITY
TNPW040239K0BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040239K0BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW040239K0BETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040239K0BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW040239K0BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040239K0BETD Details Description
Related parts for TNPW040239K0BETD
CAP TANT 47UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf