Vishay/Dale TNPW0402442RBEED
TNPW0402442RBEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402442RBEED
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402442RBEED.pdf
Availability of TNPW0402442RBEED
QUANTITY
TNPW0402442RBEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402442RBEED
Internal Part NumberEIS-TNPW0402442RBEED
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402442RBEED
Related LinksTNPW0402, TNPW0402442RBEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402442RBEED Details Description
Related parts for TNPW0402442RBEED
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER SAW 915MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FUSE GLASS 62MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 5MM QUAD LOW CURRENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf