Vishay/Dale TNPW040259K0BETD
TNPW040259K0BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040259K0BETD
Brief Description
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040259K0BETD.pdf
Availability of TNPW040259K0BETD
QUANTITY
TNPW040259K0BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040259K0BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW040259K0BETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040259K0BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW040259K0BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040259K0BETD Details Description
Related parts for TNPW040259K0BETD
IC REG CHARGE PUMP 5V 30MA 8DIP datasheet.pdf
KIT STARTER FOR STR712F ARM MCU datasheet.pdf
IC 8ST SHIFT/STORE BUS 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DSUB 78 F NM FLOA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DOCUMENTATION PACKAGE datasheet.pdf
OSC MEMS 180.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf