Vishay/Dale TNPW040259R0BETD
TNPW040259R0BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040259R0BETD
Brief Description
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040259R0BETD.pdf
Availability of TNPW040259R0BETD
QUANTITY
TNPW040259R0BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040259R0BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW040259R0BETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040259R0BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW040259R0BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040259R0BETD Details Description
Related parts for TNPW040259R0BETD
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DIAC 28-36V 2A DO35 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT MLTPLY DAC 20SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SLIT MASK FOR NA2-N20 10PCS datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CAP MICA 2400PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf