Vishay/Dale TNPW040263R4BEED
TNPW040263R4BEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040263R4BEED
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040263R4BEED.pdf
Availability of TNPW040263R4BEED
QUANTITY
TNPW040263R4BEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040263R4BEED
Internal Part NumberEIS-TNPW040263R4BEED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040263R4BEED
Related LinksTNPW0402, TNPW040263R4BEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040263R4BEED Details Description
Related parts for TNPW040263R4BEED
RES 140 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG IDC datasheet.pdf
27 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf