Vishay/Dale TNPW04026K26BEED
TNPW04026K26BEED picture photo
Mfg. Part Number
TNPW04026K26BEED
Brief Description
RES SMD 6.26KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW04026K26BEED.pdf
Availability of TNPW04026K26BEED
QUANTITY
TNPW04026K26BEED Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW04026K26BEED
Internal Part NumberEIS-TNPW04026K26BEED
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW04026K26BEED
Related LinksTNPW0402, TNPW04026K26BEED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW04026K26BEED Details Description
Related parts for TNPW04026K26BEED
CONN DB15 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR 3/8" X 4' datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 1.025A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
LED 3MM TRI-LEVEL 590NM YLW DIFF datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 35A DO4 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 20% 330VAC AXI datasheet.pdf