Vishay/Dale TNPW0402820RBETD
TNPW0402820RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402820RBETD
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402820RBETD.pdf
Availability of TNPW0402820RBETD
QUANTITY
TNPW0402820RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402820RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402820RBETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402820RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402820RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402820RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402820RBETD
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
BATT PK 15V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 400W 120V datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
CBL DVI-I TO VGA 24+5-15PIN 5M datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD 5MM NYLON datasheet.pdf