Vishay/Dale TNPW040295R3BETD
TNPW040295R3BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW040295R3BETD
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW040295R3BETD.pdf
Availability of TNPW040295R3BETD
QUANTITY
TNPW040295R3BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW040295R3BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW040295R3BETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW040295R3BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW040295R3BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW040295R3BETD Details Description
Related parts for TNPW040295R3BETD
RES SMD 61.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 470PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY/CLR 2.58"L X 2.38"W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 16.3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 1206 datasheet.pdf