Vishay/Dale TNPW0603102RBEEN
TNPW0603102RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603102RBEEN
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603102RBEEN.pdf
Availability of TNPW0603102RBEEN
QUANTITY
TNPW0603102RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603102RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603102RBEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603102RBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603102RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603102RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603102RBEEN
CONN HEADER 24POS .100" STR TIN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf