Vishay/Dale TNPW060312K7BEEA
TNPW060312K7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060312K7BEEA
Brief Description
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060312K7BEEA.pdf
Availability of TNPW060312K7BEEA
QUANTITY
TNPW060312K7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060312K7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060312K7BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060312K7BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060312K7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060312K7BEEA Details Description
Related parts for TNPW060312K7BEEA
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
IC POT NV 128POS HV 10-USOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X18-15/16"A CRS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf