Vishay/Dale TNPW0603135KBEEA
TNPW0603135KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603135KBEEA
Brief Description
RES SMD 135K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603135KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603135KBEEA
QUANTITY
TNPW0603135KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603135KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603135KBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)135k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603135KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603135KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603135KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603135KBEEA
KIT INDUCTOR 0603-C SERIES datasheet.pdf
IC AUDIO POWER AMP LV 8-DMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 4A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf