Vishay/Dale TNPW0603165KBETA
TNPW0603165KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603165KBETA
Brief Description
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603165KBETA.pdf
Availability of TNPW0603165KBETA
QUANTITY
TNPW0603165KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603165KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603165KBETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603165KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603165KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603165KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603165KBETA
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 400MA SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
GYROSCOPE DUAL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG ORANGE datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RJ45 CAT5 8P MA DE BK CABLE ASSY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf