Vishay/Dale TNPW0603191KBETA
TNPW0603191KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603191KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603191KBETA.pdf
Availability of TNPW0603191KBETA
QUANTITY
TNPW0603191KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603191KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603191KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603191KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603191KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603191KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603191KBETA
BATTERY ZINC 1.5V AA W/TAB datasheet.pdf
IC CNTRL CCFL P-P 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 16A 250V datasheet.pdf
IC FPGA 165 I/O 256MBGA datasheet.pdf
CONN MAGJACK 6PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf