Vishay/Dale TNPW0603191KBETA
TNPW0603191KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603191KBETA
Brief Description
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603191KBETA.pdf
Availability of TNPW0603191KBETA
QUANTITY
TNPW0603191KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603191KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603191KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603191KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603191KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603191KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603191KBETA
IC DECODER 3 TO 8 LINE 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 4KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
SENS 200PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
FUSE 15A 500V MIDGET TLAG UL CSA datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf