Vishay/Dale TNPW06031K65BEEN
TNPW06031K65BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06031K65BEEN
Brief Description
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06031K65BEEN.pdf
Availability of TNPW06031K65BEEN
QUANTITY
TNPW06031K65BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06031K65BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW06031K65BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06031K65BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW06031K65BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06031K65BEEN Details Description
Related parts for TNPW06031K65BEEN
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
IC PSOC 32B 64KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WASHER SHAFT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf