Vishay/Dale TNPW0603200KBETA
TNPW0603200KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603200KBETA
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603200KBETA.pdf
Availability of TNPW0603200KBETA
QUANTITY
TNPW0603200KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603200KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603200KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603200KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603200KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603200KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603200KBETA
TRANS PNP 300V 0.2A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 50V NI780S datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 150E 2.75KV datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf