Vishay/Dale TNPW060322R0BEEN
TNPW060322R0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060322R0BEEN
Brief Description
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060322R0BEEN.pdf
Availability of TNPW060322R0BEEN
QUANTITY
TNPW060322R0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060322R0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060322R0BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060322R0BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060322R0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060322R0BEEN Details Description
Related parts for TNPW060322R0BEEN
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
IC DAC TRPL VOLT-OUT 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 545V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
IC TRIPLE PWR DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ZONE5 MASTER ON/OFF SWITCH datasheet.pdf
RT175024 datasheet.pdf
38999 III TWINAX ADAPT 90 RECE datasheet.pdf
155.52 MHz Frequency Synthesizer IC datasheet.pdf