Vishay/Dale TNPW060322R1BEEA
TNPW060322R1BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060322R1BEEA
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060322R1BEEA.pdf
Availability of TNPW060322R1BEEA
QUANTITY
TNPW060322R1BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060322R1BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060322R1BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060322R1BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060322R1BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060322R1BEEA Details Description
Related parts for TNPW060322R1BEEA
RES 10M OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 212.1 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf