Vishay/Dale TNPW060322R6BETA
TNPW060322R6BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060322R6BETA
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060322R6BETA.pdf
Availability of TNPW060322R6BETA
QUANTITY
TNPW060322R6BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060322R6BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060322R6BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060322R6BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060322R6BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060322R6BETA Details Description
Related parts for TNPW060322R6BETA
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG FH 60POS .050 VERT datasheet.pdf
C/A LC-SC DUP 50/125 MM 8M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 230V GREEN datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf