Vishay/Dale TNPW0603274KBEEN
TNPW0603274KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603274KBEEN
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603274KBEEN.pdf
Availability of TNPW0603274KBEEN
QUANTITY
TNPW0603274KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603274KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603274KBEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603274KBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603274KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603274KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603274KBEEN
CONN RECEPT/CAP 3 POS MINI RECT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 5.8A 10.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf