Vishay/Dale TNPW0603300KBEEA
TNPW0603300KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603300KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603300KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603300KBEEA
QUANTITY
TNPW0603300KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603300KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603300KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603300KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603300KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603300KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603300KBEEA
RES SMD 360 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 5/8" datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 30POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
BCF 3.81/17/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 91NH 50MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
XG4 14AWG 41/30 9C BRAID 600V datasheet.pdf