Vishay/Dale TNPW0603301KBEEA
TNPW0603301KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603301KBEEA
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603301KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603301KBEEA
QUANTITY
TNPW0603301KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603301KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603301KBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603301KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603301KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603301KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603301KBEEA
JUMPER-H1502TR/A2015R/X 4" datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
RES 47 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.9-6V 6W datasheet.pdf