Vishay/Dale TNPW0603309KBEEA
TNPW0603309KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603309KBEEA
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603309KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603309KBEEA
QUANTITY
TNPW0603309KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603309KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603309KBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603309KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603309KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603309KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603309KBEEA
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 6TSOP datasheet.pdf
RES SMD 63.4OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HIGH SPD CARD EDGE 80 POS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.540" 3MM 2LD datasheet.pdf
14+14 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf