Vishay/Dale TNPW060333R0BETA
TNPW060333R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060333R0BETA
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060333R0BETA.pdf
Availability of TNPW060333R0BETA
QUANTITY
TNPW060333R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060333R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060333R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060333R0BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060333R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060333R0BETA Details Description
Related parts for TNPW060333R0BETA
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8KB FLASH LIN TXRX 38QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 50A datasheet.pdf
CABLE JACK BULKHEAD datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
RED LED 6 VAC/VDC datasheet.pdf