Vishay/Dale TNPW0603365RBETA
TNPW0603365RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603365RBETA
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603365RBETA.pdf
Availability of TNPW0603365RBETA
QUANTITY
TNPW0603365RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603365RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603365RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603365RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603365RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603365RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603365RBETA
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMOELECT MOD SERIAL TRANSISTR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
MICRO 9POS PIN 20" datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
OSC CRO 2417-2547 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf