Vishay/Dale TNPW0603442RBEEN
TNPW0603442RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603442RBEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603442RBEEN.pdf
Availability of TNPW0603442RBEEN
QUANTITY
TNPW0603442RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603442RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603442RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603442RBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603442RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603442RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603442RBEEN
CONN HEADER VERT 8POS .100 TIN datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 1MBIT 8DIP datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8TH 16-SOIC datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR LN 4SIP datasheet.pdf
2CKT MINI WIRE TRAP CONN datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
12 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E OFF WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 720 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf