Vishay/Dale TNPW060348R7BEEN
TNPW060348R7BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060348R7BEEN
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060348R7BEEN.pdf
Availability of TNPW060348R7BEEN
QUANTITY
TNPW060348R7BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060348R7BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060348R7BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060348R7BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060348R7BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060348R7BEEN Details Description
Related parts for TNPW060348R7BEEN
CONN EDGECARD 60POS .100 WW datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS M12 5V 36" datasheet.pdf
IC SDRAM CLK DVR 1:10 52-VFBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
RES 25K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 60V DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf