Vishay/Dale TNPW06034K70BEEN
TNPW06034K70BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06034K70BEEN
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06034K70BEEN.pdf
Availability of TNPW06034K70BEEN
QUANTITY
TNPW06034K70BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06034K70BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW06034K70BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06034K70BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW06034K70BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06034K70BEEN Details Description
Related parts for TNPW06034K70BEEN
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 7.15A 12.5 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf