Vishay/Dale TNPW0603523RBEEA
TNPW0603523RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603523RBEEA
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603523RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603523RBEEA
QUANTITY
TNPW0603523RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603523RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603523RBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603523RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603523RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603523RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603523RBEEA
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
CONN RECEPT 9POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO220-2L datasheet.pdf
GDT 300V 25% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE P datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf