Vishay/Dale TNPW0603604RBETA
TNPW0603604RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603604RBETA
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603604RBETA.pdf
Availability of TNPW0603604RBETA
QUANTITY
TNPW0603604RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603604RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603604RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603604RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603604RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603604RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603604RBETA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH DIP SLIDE 4-POS SMD 1MM datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf