Vishay/Dale TNPW0603634RBETA
TNPW0603634RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603634RBETA
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603634RBETA.pdf
Availability of TNPW0603634RBETA
QUANTITY
TNPW0603634RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603634RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603634RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603634RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603634RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603634RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603634RBETA
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 5A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-DFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
BOARD CARRIER 3.5 FORM TYPE 1 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf