Vishay/Dale TNPW060369R8BETA
TNPW060369R8BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060369R8BETA
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060369R8BETA.pdf
Availability of TNPW060369R8BETA
QUANTITY
TNPW060369R8BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060369R8BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060369R8BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060369R8BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060369R8BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060369R8BETA Details Description
Related parts for TNPW060369R8BETA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 24POS datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 20POS F-F 6" datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 15PS SMD R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO277A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 64 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO7 datasheet.pdf