Vishay/Dale TNPW060381K6BEEA
TNPW060381K6BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060381K6BEEA
Brief Description
RES SMD 81.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060381K6BEEA.pdf
Availability of TNPW060381K6BEEA
QUANTITY
TNPW060381K6BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060381K6BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060381K6BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)81.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060381K6BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060381K6BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060381K6BEEA Details Description
Related parts for TNPW060381K6BEEA
FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL DECADE RIP CNTR 16SOIC datasheet.pdf
BUZZER KIT SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
FILTER 10.7MHZ 110KHZ BAND RADIA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf