Hirose Electric Co Ltd PCN13E-96S-2.54DS(71)
PCN13E-96S-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
PCN13E-96S-2.54DS(71)
Brief Description
CONN DIN RCPT 96POS
Datasheet Download
PCN13E-96S-2.54DS(71).pdf
Availability of PCN13E-96S-2.54DS(71)
QUANTITY
PCN13E-96S-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of PCN13E-96S-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-PCN13E-96S-2.54DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - DIN 41612
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PCN13E-96S-2.54DS(71)
Related LinksPCN13E-96S, PCN13E-96S-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
PCN13E-96S-2.54DS(71) Details Description
Related parts for PCN13E-96S-2.54DS(71)
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TVSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 96K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 3 PG21 BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 UF 5% 400 VDC RADIA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf