Vishay/Dale TNPW06038K25BEEA
TNPW06038K25BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06038K25BEEA
Brief Description
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06038K25BEEA.pdf
Availability of TNPW06038K25BEEA
QUANTITY
TNPW06038K25BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06038K25BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW06038K25BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06038K25BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW06038K25BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06038K25BEEA Details Description
Related parts for TNPW06038K25BEEA
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX CAN FAULT-TOL LS DSO-14 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 620V 3.8A D2PAK datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 1/4" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 7K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 83.5 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf