Vishay/Dale TNPW0603931RBEEN
TNPW0603931RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603931RBEEN
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603931RBEEN.pdf
Availability of TNPW0603931RBEEN
QUANTITY
TNPW0603931RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603931RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603931RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603931RBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603931RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603931RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603931RBEEN
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 22POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC BCD-7 LATCH/DECO/DRVR 16DIP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 209FBGA datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 311.04MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf