Vishay/Vitramon VJ0805D301JLPAR
VJ0805D301JLPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301JLPAR
Brief Description
CAP CER 300PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301JLPAR.pdf
Availability of VJ0805D301JLPAR
QUANTITY
VJ0805D301JLPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301JLPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301JLPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301JLPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301JLPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301JLPAR Details Description
Related parts for VJ0805D301JLPAR
LED 7-SEG 4DIG CC RED RHDP .56" datasheet.pdf
IDC CABLE-APR20A/ AE20G / APR20A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
MOSFET POWER 40V 12A TO-220-3 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS datasheet.pdf
BARREL PNEUMATIC CAULK GUN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf