Vishay/Dale TNPW060395R3BETA
TNPW060395R3BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060395R3BETA
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060395R3BETA.pdf
Availability of TNPW060395R3BETA
QUANTITY
TNPW060395R3BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060395R3BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060395R3BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060395R3BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060395R3BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060395R3BETA Details Description
Related parts for TNPW060395R3BETA
LED GREEN CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 7.6800MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP ALUM 8000UF 20% 25V FLATPACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf