Vishay/Dale TNPW0805107RBEEN
TNPW0805107RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805107RBEEN
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805107RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805107RBEEN
QUANTITY
TNPW0805107RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805107RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805107RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805107RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805107RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805107RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805107RBEEN
RES SMD 0.27 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
IMPACT ORTHO BP ROUTE 6X12 DUALW datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E RED datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 10 V datasheet.pdf