Vishay/Dale TNPW080510K1BEEA
TNPW080510K1BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080510K1BEEA
Brief Description
RES SMD 10.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080510K1BEEA.pdf
Availability of TNPW080510K1BEEA
QUANTITY
TNPW080510K1BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080510K1BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080510K1BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080510K1BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080510K1BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080510K1BEEA Details Description
Related parts for TNPW080510K1BEEA
RES SMD 14 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRC 10MSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 45DEG 4POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE D 39POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 190MA 680 MOHM datasheet.pdf