Vishay/Dale TNPW0805110KBETA
TNPW0805110KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805110KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805110KBETA.pdf
Availability of TNPW0805110KBETA
QUANTITY
TNPW0805110KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805110KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805110KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805110KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805110KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805110KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805110KBETA
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 270MA 1.8 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf