Vishay/Dale TNPW0805110KBETA
TNPW0805110KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805110KBETA
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805110KBETA.pdf
Availability of TNPW0805110KBETA
QUANTITY
TNPW0805110KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805110KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805110KBETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805110KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805110KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805110KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805110KBETA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 2A SYNC 16LFCSP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 32VDC 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 125A DO205AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC FPGA VIRTEX7 600 IO 1931FCBGA datasheet.pdf
22UF 250V 10X20 datasheet.pdf