Vishay/Dale TNPW0805127KBEEA
TNPW0805127KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805127KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805127KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805127KBEEA
QUANTITY
TNPW0805127KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805127KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805127KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805127KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805127KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805127KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805127KBEEA
CAP TACTILE SQUARE BLUE datasheet.pdf
IC INVERTER UHS DUAL SCHM SC70-6 datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR JP/2 5K/3.0% 1/8 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HDR 8POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf
GK,NICU,NRSG,PU,V0,TRI datasheet.pdf
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf