Vishay/Dale TNPW080513R3BEEN
TNPW080513R3BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080513R3BEEN
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080513R3BEEN.pdf
Availability of TNPW080513R3BEEN
QUANTITY
TNPW080513R3BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080513R3BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080513R3BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080513R3BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080513R3BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080513R3BEEN Details Description
Related parts for TNPW080513R3BEEN
DIP CABLE - HDM40S/AE40M/HDM40S datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SOIC datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.6A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf