Vishay/Dale TNPW080516K9BEEA
TNPW080516K9BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080516K9BEEA
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080516K9BEEA.pdf
Availability of TNPW080516K9BEEA
QUANTITY
TNPW080516K9BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080516K9BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080516K9BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080516K9BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080516K9BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080516K9BEEA Details Description
Related parts for TNPW080516K9BEEA
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED TEL GRY 11.4" datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 2-1/2" 2S FIN datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf