Vishay/Dale TNPW080517K4BETA
TNPW080517K4BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080517K4BETA
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080517K4BETA.pdf
Availability of TNPW080517K4BETA
QUANTITY
TNPW080517K4BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080517K4BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080517K4BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080517K4BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080517K4BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080517K4BETA Details Description
Related parts for TNPW080517K4BETA
IC BUFF/DVR/MEMORY 11BIT 28SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 32VQFN datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED/GRN DIFF RA datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
FUSE STRIP 60 W/O HOUSING63A datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 930VAC QC TERM datasheet.pdf