Vishay/Dale TNPW080519K1BEEN
TNPW080519K1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080519K1BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080519K1BEEN.pdf
Availability of TNPW080519K1BEEN
QUANTITY
TNPW080519K1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080519K1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080519K1BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080519K1BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080519K1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080519K1BEEN Details Description
Related parts for TNPW080519K1BEEN
OSC XO 12.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT26 datasheet.pdf
IC SENSOR LIGHT-DGTL I2C 6-ODFN datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONTR,14A,1NO,0NC,AC24 datasheet.pdf
DATALAMP HOLDER 3/8 W/COLLAR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.0013 OHM 1% 7W 2726 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf