Vishay/Dale TNPW080519R1BEEA
TNPW080519R1BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080519R1BEEA
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080519R1BEEA.pdf
Availability of TNPW080519R1BEEA
QUANTITY
TNPW080519R1BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080519R1BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080519R1BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080519R1BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080519R1BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080519R1BEEA Details Description
Related parts for TNPW080519R1BEEA
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SC70-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 100MA 12V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 70MA 20 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT89 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 7.92W 3.3V 2.4A datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf