Cornell Dubilier Electronics MC22FF151G-TF
MC22FF151G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF151G-TF
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 150PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF151G-TF.pdf
Availability of MC22FF151G-TF
QUANTITY
MC22FF151G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF151G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF151G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5750 Metric)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF151G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF151G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF151G-TF Details Description
Related parts for MC22FF151G-TF
CONN HEADER 36PS .100 DL STR TIN datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
IC 8051 MCU 4K-EEPROM 11-QFN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.5V SSOT24-4 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST SPEED UP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf